صفحه شخصی علی مجیدى   
 
نام و نام خانوادگی: علی مجیدى
استان: مازندران - شهرستان: بهشهر
رشته: کارشناسی ارشد عمران
شغل:  دانشجو کارشناسی ارشد عمران
تاریخ عضویت:  1391/09/19
 روزنوشت ها    
 

 «آتشفشان شگفت انگیز»؛ جاذبه جدید گردشگری آفریقا بخش عمومی

4

آتشفشان شگفت‌انگیز «داللول» در کشور آفریقایی اتیوپی که بعنوان گرمترین نقطه کره زمین شناخته می شود، در ماههای اخیر به جاذبه جدید گردشگری این کشور و قاره آفریقا تبدیل شده است.

این آتشفشان همچنین در منطقه ای واقع شده که پوشیده از تالابهای نمک و چشمه های آب گرم است که بدلیل وجود مواد معدنی که مانع رشد هر جانداری نیز می شوند، صحنه های زیبایی را بوجود آورده اند.

 

اتیوپی که بیشتر گردشگرانش از کشورهای انگلیس، ژاپن، هلند، اسپانیا و ایتالیا هستند، در سالهای اخیر یکی از موفق ‌ترین کشورهای جهان در جذب گردشگر بوده که کارشناسان علت اصلی این امر را ثبات سیاسی بالا در این کشور می دانند که ریسک سرمایه ‌گذاری خارجی در اتیوپی را به حداقل رسانده است.

 

سازمان جهانی جهانگردی در آخرین گزارش خود از شرایط صنعت گردشگری جهانی از میزبانی آفریقا از بیش از 65 میلیون گردشگر در سال 2013 خبر داد، این در حالیست که این قاره در سال 1990 تنها میزبان هفت میلیون گردشگر بود.

 

 

البته در سال 2014 نیز بیماری مرگبار ابولا صنعت گردشگری قاره سیاه را تا سر حد نابودی پیش برده و بیشتر کشورهای غرب آفریقا بویژه گینه، لیبریا و سیرالئون و آفریقای جنوبی و کنیا در جنوب این قاره بیشترین صدمات را از این شیوع ابولا دیده اند که در این میان صدماتی که این بیماری مرگبار به صنعت گردشگری دو کشور کنیا و آفریقای جنوبی وارد کرده است بسیار شدید بوده است.

منبع: فارس

سه شنبه 25 فروردین 1394 ساعت 12:44  
 نظرات    
 
نرگس حسینی اصلی 18:02 سه شنبه 25 فروردین 1394
1
 نرگس حسینی اصلی
بسیار زیبا...
درود فراوان
سن سی خلیلی فرد 18:28 شنبه 29 فروردین 1394
0
 سن سی خلیلی فرد
بسیار جالب  بود  سپاس گذارم