صفحه شخصی علی مجیدى   
 
نام و نام خانوادگی: علی مجیدى
استان: مازندران - شهرستان: بهشهر
رشته: کارشناسی ارشد عمران
شغل:  دانشجو کارشناسی ارشد عمران
تاریخ عضویت:  1391/09/19
 روزنوشت ها    
 

 چشم، پنجره‌ای به وسعت یک روح(بخش اول) بخش عمومی

4

 

 

چشم آیینه‌ی تمام نمای روح ما است؛ این عبارت به ویژه هنگامی که به یکدیگر می‌نگریم، درستی خود را به اثبات می‌رساند. شاید زبان به هر دلیل حقیقت را کتمان کند، اما چشم بیواسطه، مکنونات قلبی هر کس را به سادگی هویدا می‌سازد. عکاسی فرانسوی در مجموعه تصاویر خود، به این دریچه‌ی سحر‌انگیز پرداخته است.

 
 

 اغلب زمانی که از گفتن واقعیت طفره می‌رویم بیش از هر چیز دیگر، از نگاه کردن به چشمان طرف مقابل امتناع می‌کنیم؛ اما واقعاً چرا؟ شاید چون این احساس را داریم که حقیقت به شکلی خاص در چشمان‌مان نقش بسته و دیگران به سادگی با نگاه کردن به اعماق آنها به اصل ماجرا پی می‌برند.

آنها پنجره‌هایی هستند که روح ما را به نمایش می‌گذراند. احساسات ما قبل از هر چیز در چشمان‌مان جان می‌گیرد. قبل از آنکه لبی به لبخند گشوده شود، این چشمان هستند که این حس شاد را به دیگران منتقل می‌کنند. یک قلب شکسته از میان آنها جریان  نمناک اندوه خود را بیرون می‌دهد.

 ریحان "Rehanh"، عکاس فرانسوی متولد نورماندی است که با عشقی جاویدان به مسافرت و عکاسی متولد شده است. او مهارت خود را به کار بسته تا امواج احساساتی را که در این نیمکره‌های شگفت‌انگیز جریان دارند، در قالب مجموعه‌ای تماشایی به بیننده نشان دهد. تصاویری که خود به خوبی بیانگر همه چیز هستند.

 

فارغ از سن و سال، جنسیت و نژاد، احساسات جریان خود را طی می‌کنند؛ غم، شادی، خشم، آرامش. شما در چشمان این مردمان سرزمین‌های دور و نزدیک چه دیدید؟

 
 

 

منبع: boredpanda

 
 

 

برگرفته از: زومیت

 
 
 
 

شنبه 7 شهریور 1394 ساعت 08:28  
 نظرات    
 
امیریاشار فیلا 19:30 شنبه 7 شهریور 1394
1
 امیریاشار فیلا

سپاس ویژه.
مائده علیشاهی 18:45 یکشنبه 8 شهریور 1394
1
 مائده علیشاهی
عکس های فوق العاده ای هستند.
تشکر